Meta, Horizon Worlds’de “metaverse” öğe satışına müsaade verecek

Metaverse kavramının gelişmesi ile bir arada bu alandaki çalışmalar da sürat kazanmış durumda. Bilindiği üzere Facebook (Meta), bu alandaki çalışmalarına öncelikle isim değişikliğine giderek başladı. Meta, Horizon Worlds isimli metaverse evreninde içerik oluşturucuların sanal öğeler satmasına ve para kazanmasına yardımcı olacak yeni özellikleri test etmeye başladı.

Meta, Horizon Worlds’deki içerik oluşturuculara dijital bir iktisat inşa ediyor. Kelam konusu açıklama Horizon Worlds‘ün resmi Twitter hesabı üzerinden şu biçimde yapıldı:

Bunun yanında şirket, ABD’deki iştirakçiler için geçerli olan bir “Horizon Worlds Creator Bonus programını” da test edecek.

Facebook’un çatı şirketi Meta’dan yeni sanal para ünitesi geliyor

4 gün evvel eklendi

Öte yandan şirket, içerik oluşturucuları yeni araçlar yahut özellikler benimsemeye teşvik edeceğini de söyledi. Son olarak hatırlatmak gerekirse Mark Zuckerberg, kısa evvel Horizon Worlds platformunun 300.000 kullanıcı sayısına ulaştığını açıklamıştı.

Bunun yanında Meta, yaratıcıları ilgi cazibeli dünyalar yaratmak, desteklemek ve ödeme yapmak için 2021 yılının Ekim ayında 10 milyon dolarlık bir Horizon Creators Fund sunmuştu. 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Meta, Horizon Worlds’de Sanal Öğe Satışına Müsaade Verecek

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.