Meta, kimi Reality Labs projelerini sonlandırıyor

Ortaya çıkan yeni bilgiler Instagram ve Facebook’un çatı şirketi Meta‘nın, şirketin donanım gayretlerinin ve metaverse stratejisinin merkezinde yer alan Reality Labs kısmındaki kimi projelere orta vereceğini gösteriyor.

İşten çıkarma olmayacak

Reuters tarafından elde edilen şirket CTO’su Andrew Bosworth’un çalışanlara gönderdiği bir mektupta, üzerinde çalışılan kimi Reality Labs projelerinin askıya alınacağı birtakım projeler üzerindeki çalışmaların ise sonlandırılacağı tabirleri yer aldı.

Alınan bu karardan hangi projelerin etkileneceği şimdi bilinmiyor. Ayrıyeten mektupta Meta’nın bu değişikliklerin bir kesimi olarak işten çıkarmaları düşünmediği belirtildi.

Zoom’a his izleme AI’si için karşı mektup gönderildi

23 sa. evvel eklendi

Meta‘nın son çeyrek karlarında gelirde düşüş bildirmesinin akabinde gelecekte de beklenen gelir düşüşlerini nispeten azaltmak ismine giderdeki azaltmayı sağlamak için geçtiğimiz günlerde şirketin, orta ve üst seviye durumlar için işe alımları yavaşlatacağı tezleri ortaya çıkmıştı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Meta, kimi Reality Labs projelerini sonlandırıyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.