Meta, masrafları azaltmak ismine işe alımları sonlandırıyor

Facebook ve Instagram‘ın çatı şirketi Meta, ortaya çıkan bilgilere nazaran düşük gelir iddiaları nedeniyle maliyetleri düşürme eforlarının bir kesimi olarak yeni çalışan alımını sonlandırmayı planlıyor. İşe alımların azaltılması bilhassa orta ve üst seviye durumları içeriyor.

Meta, işe alımları azaltacak

CNBC ve Bloomberg tarafından şirket yöneticilerinden edinilen bilgilere bakıldığında Meta, yılın ikinci çeyreğinde gelirlerde bir düşüş bekliyor. Bu bağlamda sarfiyatları azaltmak ismine şirket, yeni işe alımlarda bir azaltmaya gidecek. Yapılan bir açıklamada Meta’nın kararı bu çeyrek için uygulamaya koyacağı fakat gelecek planlarının yerine getirilmesi için uzun vadede işe alımlara devam edeceği belirtildi.

Bir Meta sözcüsü: “Yetenek sınırımızı iş gereksinimlerimize nazaran nizamlı olarak tekrar kıymetlendiriyoruz ve bu çıkar devri için verilen harcama rehberliği ışığında büyümesini buna nazaran yavaşlatıyoruz. Lakin, uzun vadeli tesire odaklanmamızı sağlamak için iş gücümüzü büyütmeye devam edeceğiz.” sözlerinde bulundu.

Facebook, podcast hizmetini kapatıyor

2 gün evvel eklendi

Meta‘nın bu kararının gerisinde Apple’ın iOS’taki zımnilik ayarlarındaki değişiklikler nedeniyle 10 milyar dolar gelir kaybetmeyi bekliyor olması ayrıyeten Ukrayna ve Rusya ortasında yaşanan savaşın o bölgedeki gelirlerini azaltmasının bulunduğu belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Meta, masrafları azaltmak ismine işe alımları sonlandırıyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.