Meta’nın Builder Bot’u sesli komutlarla sanal dünyalar inşa edebilecek


Meta, yapay zekayla alakalı gerçekleştirdiği bir aktiflik sırasında insanların sesli komutlarla bir şeyler oluşturarak bunları sanal dünyaya aktarmasına imkan tanıyan Builder Bot ismindeki yeni konseptini tanıttı. Şirket, Builder Bot üzere projelerin, şirketin metaverse inşa etme uğraşlarına güç verecek yapay zekadaki atılımları temsil ettiğini belirtiyor.

Sesli komutlarla sanal dünya inşa etme

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, aktiflik sırasında Builder Bot’un nasıl çalıştığına dair bir demosunu yayınladı. Görünüşe nazaran yalnızca sesli komutlar kullanılarak farklı ortamlar ortasında geçiş yapılabiliyor. Ayrıyeten bulunulan ortama objeler eklenebiliyor. Paylaşılan görüntüde Zuckerberg ve bir Meta çalışanının bir kıyıya giderek kolay komutlarla orayı istedikleri biçimde oluşturdukları görülüyor. Ağaçlar, piknik masası, bulutlar ve okyanusun içine bir adayla birlikte okyanusa dalga sesi efekti sesli komutla eklenenler ortasında yer alıyor.

Facebook Reels yaygın kullanıma sunuldu

1 gün evvel eklendi

Zuckerberg’in açıklamalarına bakıldığında Builder Bot‘un şimdi erken evrede olduğu sonucu çıkıyor zira geliştirme tamamlandıktan sonra insanların yalnızca sesli komutlarla birbirinden farklı sanal dünyalar oluşturabileceklerini ve diğerleriyle paylaşabileceklerini belirtiyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Yapay Zeka Haberleri
  • Meta’nın Builder Bot’u sesli komutla sanal dünya inşa edebilecek

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.