Meta’nın yeni sanal para ünitesi ortaya çıktı: Zuck Bucks

Metaverse’e odaklanan ve geçtiğimiz ay Instagram’a NFT’lerin ekleneceğini duyuran Meta’nın, artık de toplumsal medya platformlarında kullanılacak bir sanal para ünitesi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Kripto paralardan ayrılabilir

Financial Times tarafından bildirilenlere nazaran şirketin ‘Zuck Bucks‘ olarak isimlendirilen yeni jetonların, günümüzde hayli tanınan olan ve blok zincirini temel alan kripto paralar yerine kolay uygulama içinde kullanılabilir bir proje olması bekleniyor. Bununla birlikte Financial Times, yeni jetonların Facebook kümelerine ve Instagram içerik oluşturucularına katkı sağlamak üzere farklı kullanım alanlarına sahip olacağını söylüyor.

HSBC metaverse fonu başlattı

1 gün evvel eklendi

Sanal para ünitelerinin yanı sıra ayrıyeten küçük işletmelere katkı sağlamak hedefiyle yeni finansal hizmetler üzerinde araştırmalarını sürdüren Meta, “Bir şirket olarak, meta data tabanı oluşturmaya odaklandık ve bu, ödemelerin ve finansal hizmetlerin nasıl görünebileceğini de içeriyor’’ kelamlarını lisana getirdi. Şirketin yeni hareketinin Facebook, TikTok ve Instagram ortasındaki rekabeti daha da arttıracağını söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Facebook’un çatı şirketi Meta’dan yeni sanal para ünitesi geliyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.