Microchip en süratli PCIe 5.0 SSD kontrolcüsünü duyurdu

Üreticiler bir yandan PCIe 5.0 teknolojisini destekleyen SSD üzere eserleri geliştirmeye devam ederken bir yandan da bu suratları sırtlayabilecek denetimciler geliştiriliyor. Denetimci alanında başkan firmalardan Microchip en süratli PCIe 5.0 SSD kontrolcüsünü geliştirdiğini duyurdu.

Microchip Flashtec NVMe 4016 neler sunuyor?

Değerli yonga tasarımcılarından Microchip, sunuculara yönelik olarak en süratli PCIe 5.0 SSD kontrolcüsünü geliştirdiğini duyurdu. 16 kanallı denetimci 14GB/s bilgi transferi ve 3 milyon IOPS rastgele süreç performansına imza atabiliyor. Phison da 13GB/s suratlarına ulaşabilen bir denetimci duyurmuştu.

SSD fiyatları artıyor

2 hf. evvel eklendi

 

Yeni denetimci çizgi şifreleme dayanağı ile çift imza onayı ve Trust Platform uyumluluğu sunabiliyor. Ayrıyeten gelişmiş sanallaştırma yeteneklerine de sahip. Tekrar yapay zekâ ve makine öğrenme işlevlerini sınıflayarak tanıyabilen özel yazılım motoru alanında pek çok firmanın ilgisini çekecektir. Şimdiden Meta, Intel ve AMD üzere devlerin yeni denetimci ile ilgilendiği söz ediliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • HDD / SSD Haberleri
  • Microchip Flashtec NVMe 4016 özellikleri neler?

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.