Micron daha süratli GDDR6X belleklerini duyurdu

Uzun müddettir Micron ile işbirliği yapan Nvidia, daha süratli GDDRX bellekler ile ekran kartı pazarında kendisine avantaj sağlıyor. RTX 3090 Ti ekran kartı ile gelen yeni GDDR6X bellekler olağandan daha süratli. 

Yeni GDDR6X bellekler

Micron tarafından tanıtılan ve en süratli GDDR bellek olarak tanımlanan yeni GDDR6X bellek modülleri 21Gbps suratlarına ulaşabiliyor ve 16Gb kapasitelerde geliyor. Evvelki 8Gb kapasiteye nazaran yüzde 15 performans artışı kelam konusu. 

Nvidia RTX 3090 Ti hakkında yeni ayrıntılar paylaşıldı

2 hf. evvel eklendi

Yeni GDDR6X bellekler ile 1TB/s üzerinde bant genişliği elde edilirken evvelki jenerasyonlara nazaran çok daha verimli çalışıyor. Bunu da PAM4 sinyal teknolojisi ile sağlıyor. Bu bellekleri birinci kere GeForce RTX 3090 Ti ekran kartında gördük. 

Çalışmalarına devam eden Micron önümüzdeki periyotta 24Gbps suratlara kadar çıkan GDDR6X bellekler de piyasaya sürecek. Bunları muhtemelen GeForce RTX 4000 ekran kartı serisinde görebileceğiz. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • GDDR6X bellekler en süratli formunda

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.