Micron dünyanın en gelişmiş NAND belleğini duyurdu

NAND bellek teknolojilerinde üreticilerin daha küçük alanda daha fazla yoğunluk elde etme çalışmaları son süratiyle devam ediyor. Micron geliştirdiği tam 232 katmanlı NAND bellek ile yeni bir rekora imza atmaya hazırlanıyor.

Micron 232 katmanlı NAND bellek

Hali hazırda SSD bölümünde 176 katmanlı NAND bellekler kullanıma sunulmuşken 192 katmanlı NAND bellekler de hazır duruma geldi. Üreticiler ise burada da durmayarak 200 katman barajını da aşmayı planlıyor.

Nvidia açık kaynak şoförü yayınlandı

1 gün evvel eklendi

 

Dünyanın birinci 232 katmanlı NAND belleğini üreten Micron bu yılın sonlarına hakikat hacimli üretime başlamayı planlıyor. 2 adet 128 katman kristali birleşerek 232 katmanı oluşturuyor. Böylelikle 1Tb TLC NAND belleklerin de önü açılıyor.

Bilhassa PCIe 5.0 ile birlikte mevcut 3D NAND belleklerin çok daha üzerinde bir performans sergileyeceği belirtilen 232 katmanlı TLC NAND belleklerin 2023 yılının başlarında piyasada olacağı varsayım ediliyor. Samsung da 256 katmanlı bir NAND bellek geliştirmişti fakat şimdi ticari olarak kullanıma sunulmadı.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • HDD / SSD Haberleri
  • Micron’dan 232 katmanlı NAND bellek

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.