Micron’dan kritik karar: Crucial Ballistix bellek markası kapanıyor

Günümüzde DDR5 standardına geçiş yapan bilgisayar kesiminde DDR1 belleklerden bu yana farklı seçenekler ile yer alan Crucial Ballistix markası, sahibi Micron tarafından tarihin tozlu raflarına kaldırılıyor. 

Üst seviye bellek yarışına veda ediyor

Gerçekleştirilen basın açıklamasında “DDR5 istemci ve sunucu eserleri geliştirmeye odaklanacağını ve Crucial’ın bellek ve depolama eserleri portföyünü genişleteceğini” lisana getiren Micron’un markayı neden sonlandırdığı şimdi bilinmiyor. Bununla birlikte birçok kaynak, şirketin Crucial’ın SK-Hynix yahut Samsung’un DDR5 yongalarına karşı geri kalmasından ötürü bu türlü bir karar alındığını düşünüyor.

Intel, kripto dalına özel madencilik ekipmanı üretecek

3 gün evvel eklendi

Bilindiği üzere artan bellek yarışında sırf DDR5-4800 bellek seçeneği ile yer alan Crucial Ballistix, DDR5-6000 suratlarına ulaşan rakipleri karşısında epeyce geri kaldı. Yaklaşık iki yıl evvel markanın DDR4-4000 belleğinin 7.0004 MHz’lere kadar sürat aşırtılarak frekans rekoru kırdığını düşündüğümüzde, PC dalından ayrılmasının epeyce üzücü olduğunu söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ram Haberleri
  • Bellekleri ile bilinen Crucial Ballistix kapanıyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.