Microsoft çalışanları bile desteklenmeyen bilgisayarda Windows 11 kullanıyor


Microsoft uzmanları geçtiğimiz günlerde YouTube’da bir canlı yayın gerçekleştirdi. Windows 11’in yeni Misyon Yöneticisi’nin gösterildiği bu canlı yayında, Microsoft Program Yöneticisi Claton Hendricks‘in eski bilgisayarında yeni Windows işletim sistemini kullandığı fark edildi.

Teknoloji şirketlerinin piyasa pahaları kan kaybediyor

1 gün evvel eklendi

Yayınlanan görüntüde uzmanın Intel Core i7-7660U tabanlı bir aygıt kullandığı görülüyor. Lakin sorun şu ki kelam konusu işlemci Windows 11’in resmi olarak desteklediği işlemciler listesinde yer almıyor. Meraklı gözlerin durumu fark etmesinin akabinde Microsoft’a tenkit okları yöneltildi.

“Onlar da işlemci ihtiyaçlarını saçma buluyor”

Microsoft’un desteklenmeyen eski aygıtlara Windows 11 yüklenmesini resmi olarak engellediğini ve bu ihtiyaçları bir halde aşarak suram yapanlara ise güncelleme takviyesi sunmayacağını hatırlatan kullanıcılar şirketi iki yüzlülükle suçladı.

Microsoft desteklenmeyen bilgisayarların Windows 11’e yükseltilmesine pek sıcak bakmıyor. Şirket bu tıp bir yükleme yapanlara resmi takviye yahut sistem güncellemesi sağlamayacak. Kullanıcılara nazaran canlı yayında fark edilen bu ayrıntı, Microsoft çalışanlarının bile işlemci gereksinimlerini saçma bulduklarını kanıtlıyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Microsoft çalışanları bile eski PC’de Windows 11 kullanıyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.