Microsoft engelli kullanıcılar için özelleştirilebilir fareler hazırladı


Bugün bilgisayarlarımızda alışık hale geldiğimiz fare ve klavye tasarımı ne yazık ki engelli kullanıcılar için eziyete dönüşebiliyor. Micorost bu açıdan farklı kullanım halleri sunabilen yeni adaptif fare ve kısayol tuşlarını tanıttı.

Microsoft adaptif fare ve kısayollar

Karo biçimindeki Microsoft adaptif fare modeli kablosuz olarak birebir anda 3 aygıta bağlanabilirken USB Tip-C opsiyonunu da kullanabiliyorsunuz. Fare modeli 3D aksesuarlarla farklı biçimlere girebiliyor. Örneğin Microsoft’un klasik faresine dönüşebilirken kuyruk formunda aksesuarı ile daha süratli bir kullanım sağlayabiliyor. Ya da sağ yahut sol el için optimize edilebiliyor.

Türk Telekom’dan emekliler için avantajlı tarifeler

3 gün evvel eklendi

Öteki taraftan ellerini tam olarak kullanamayanlar için joystick, halka yahut daire biçiminde kısayol tuşları geliştirilmiş. Bunlar tekrar özelleştirilebiliyor. Adaptif ilişki merkezine 4 tane tuşu kablosuz olarak bağlayabiliyorsunuz. Bu merkez yeniden 3 farklı aygıta bağlanabiliyor ve USB Tip-C opsiyonunu da kullanabiliyorsunuz. Yeni adaptif aksesuarların FCC onayı sonrasında satışa sunulacağı belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Etraf Üniteleri Haberleri
  • Microsoft’tan engelli kullanıcılara özel aksesuarlar

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.