Microsoft, Nvidia ve Samsung’u hackleyen kümenin önderi 16 yaşında bir genç olabilir

Son aylarda Lapsus$ hacker kümesi, Microsoft, Nvidia, Samsung ve Ubisoft üzere devler de dahil olmak üzere birçok büyük şirketi hackledi. Bu şirketler tarafından işe alınan araştırmacılar, soruşturmalarını tamamladı ve saldırganlarla alakalı yedi hesap belirledi.

Android telefonlar, arama ve SMS bilgilerini Google’a gönderiyor

21 sa. evvel eklendi

Araştırma sonuçları 16 yaşında bir gence çıkıyor

Hesaplardan biri Brezilyalı bir gence, başkası ise Oxford yakınlarında annesiyle birlikte yaşayan 16 yaşındaki İngiliz bir çocuğa ilişkin. Araştırmacılara nazaran, tüm tertibin önderi İngiliz genç. Bloomberg muhabirleri, kelamda hacker önderinin yaşadığı meskenin izini sürdü. Bayan, oğlunun faaliyetleri hakkında hiçbir şey bilmediğini belirtti.

White ve breachbase takma isimlerini kullanan bu gençle birlikte Lapsus$ hack kümesinin diğer üylerinin de olduğu belirlendi. Eldeki datalara nazaran araştırmacılar, Lapsus$ bilgisayar korsanlarıyla bağlı yedi hesap daha tespit edebildi. Önümüzdeki günlerde bu mevzuyla ilgili yeni gelişmelerin su yüzüne çıkması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Dev şirketleri hackleyen kümenin önderi 16 yaşında olabilir

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.