Microsoft, Office 2013 takviyesini Nisan 2023’te sonlandıracak

Microsoft, Office 2013 yazılım paketi dayanağının sona erme tarihini duyurdu. Şirket yetkilileri, ofis programlarına verilen takviyenin 11 Nisan 2023 tarihinde sonlandırılacağı konusunda müşterilerine bilgi verdi.

Twitter’da “düzenle” özelliğinin nasıl çalışacağı aşikâr oldu

1 gün evvel eklendi

Microsoft, bu haftanın başlarında müşterilerine gelecek yıl Microsoft Office 2013 takviyesinin sona ereceğini hatırlatarak, güvenlik risklerine maruz kalmamaları için daha yeni bir sürüme geçmelerini tavsiye etti ve açıklamada şu sözlere yer verdi:

Beş yıllık Temel Dayanak ve beş yıllık Genişletilmiş Dayanaktan sonra, Office 2013, 11 Nisan 2023’te uzatılmış takviyenin sonuna ulaşacak. Sabit hayat döngüsü unsuru uyarınca, bu tarihten sonra Office 2013 için güvenlik güncellemeleri artık mevcut olmayacak.

Office 2013 takviyesi sonlandıktan sonra, Microsoft yeni güvenlik güncellemeleri sağlamayacak ve Office 2013’ün Nisan 2023’ten sonra kullanılmaya devam edilmesi, kuruluşunuzun güvenlik risklerine maruz kalma mümkünlüğünü artırabilir yahut uyumluluk yükümlülüklerini yerine getirme yeteneğinizi etkileyebilir.

Microsoft yeni sürüme geçilmesini tavsiye ediyor

Takviyenin sona ermesi, uygulamaların çalışmayı durduracağı manasına gelmiyor. Müşteriler, Nisan 2023’ten sonra Office 2013‘ü kullanmaya devam etmekte özgür, lakin takviye eksikliğinin güvenlik risklerini artırdığını unutmamaları gerekiyor. Ayrıyeten Microsoft, belirtilen kullanım ömrü sonu tarihinden sonra artık teknik dayanak de sağlamayacak ve münasebetiyle müşteriler çeşitli sorunlarla karşılaşabilirler.

Office 2013 kullanıcıları, Office uygulamalarını aktüel tutmak ve sistemli biçimde özellik güncellemeleri almak için Office 365 aboneliğini seçebilirler. Microsoft ayrıyeten tek seferlik satın almayı tercih edenler için kalıcı Office 2021 lisansları da satıyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Başka Yazılım Haberleri
  • Microsoft, Office 2013 takviyesini Nisan 2023’te sonlandıracak

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.