Microsoft, oynaması fiyatsız oyunlara reklam eklemeyi düşünüyor

Son yıllarda oyun dalını bir servis alarak ele alan ve Xbox Game Pass ile milyonlarca oyuncunun beğenisini toplayan Microsoft, tartışma konusu olacak bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Fiyatsız oyunlara reklam mı eklenecek?

Business Insider’dan gelen bilgilere nazaran Microsoft, oynaması fiyatsız Xbox oyunları içerisinde reklam panoları açmayı planlıyor. Microsoft’un planı ile reklam vermek isteyen markalar, oyunların içerisinde sanal reklam panosu alabilecek. Reklamların, oyun içerisindeki panolar dışında karakterlere yahut başka elementlere yayılıp yayılmayacağı bilinmiyor fakat Microsoft, reklamların oyun tecrübesini bozmasını istemiyor.

Apple, Switch stili denetimci üzerinde çalışıyor

4 gün evvel eklendi

Microsoft, bu teknoloji üzerinde araştırmasını sürdürüyor fakat Business Insider, reklam panoların bu yaz sonunda görebileceğimizi belirtiyor. Microsoft, gelen argümanları yalanlamadı yahut doğrulamadı lakin Microsoft sözcüsü Microsoft’un hem geliştiricilerin hem de oyuncular tecrübesini geliştirmek için çalıştığını belirtti. Son yıllarda popülerliği artan oynaması fiyatsız oyunlarda reklam görmek oyuncuların canını sıkabilir, umarız Microsoft pek can sıkıcı olmayan bir sistem geliştirebilir.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Microsoft, fiyatsız oyunlara reklam eklemeyi düşünüyor

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.