Microsoft, Siri’nin teknolojilerini geliştiren yapay zeka şirketi Nuance’ı satın aldı

Oyun tarafında büyük yatırımlar gerçekleştiren ve Activision Blizzard’ı kendi bünyesine katan Microsoft, artık de Siri’nin geliştirilmesinde katkıda bulunan Nuance’ı 19.7 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Şirketi birinci satın alma planlarını geçtiğimiz yıl açıklayan Microsoft, düzenleyici kurumlardan onay aldıklarını ve muahedenin nihayet tamamlandığını açıkladı.

Birçok alanda kullanıcı tecrübesini geliştirecek

Evvelce ScanSoft olarak bilinen ve 2001 yılından itibaren konuşma tanılama teknolojileri üzerinde çalışmalar yürüten Nuance, son yıllarda büyük işlere imza atmamış olsa da, Apple’ın akıllı asistanı Siri’ye güç veren konuşma tanıma moturunun oluşturulmasında büyük katkıda bulundu.

Yapılan mutabakatın “sonuca dayalı yapay zekanın yeni bir çağını” başlatacağını söyleyen Microsoft’un Yapay Zeka Kümesi Lider Yardımcısı Scott Guthrie,  ”Bu kıymetli ve stratejik satın almanın tamamlanması, Nuance’ın sınıfının en yeterlisi konuşma tabanlı yapay zeka ve ortam zekasını Microsoft’un inançlı ve sağlam sanayi bulut teklifleriyle bir ortaya getiriyor” kelamlarını lisana getirdi.

Microsoft, Rusya’daki tüm satışlarını durdurdu

3 gün evvel eklendi

Nuance’ın finansal, sıhhat, perakende, telekomünikasyon ve öteki birçok bölümde sahip olduğu uzmanlığını global bulut ekosistemleriyle birleştirmeyi planlayan Microsoft, yeni muahedenin şirketin inovasyonuna ve kulanıcı tecrübesine katkıda bulunacağını düşünüyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Yapay Zeka Haberleri
  • Microsoft yapay zeka şirketi Nuance’ı satın aldı: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.