Microsoft, Windows 11’de reklam göstermeyi planlıyor: Testler başladı

Microsoft en yeni işletim sistemi olan Windows 11‘i faal olarak geliştirmeye devam ediyor. Şirketin yaptığı eklemeler genel olarak kullanıcılar tarafından olumlu karşılansa da kimileri can sıkıcı olabiliyor.

Windows 11’deki Belge Gezgini’ne sekmeler eklendi

4 gün evvel eklendi

Microsoft bu sefer Windows 11’deki Belge Gezgini‘nde reklam gösterimini test ediyor. Windows Insider programının üyeleri tarafından fark edilen reklamlar, işletim sisteminin en son test sürümüne entegre edilmiş durumda.

Fiyatlı bir eserde reklam güzel karşılanmayabilir

Ekran manzarasından de görebileceğiniz üzere Belge Gezgini penceresinin üst kısmında, ince şerit halinde bir reklam var. Kelam konusu alanda Microsoft’un kendi eserinin reklamını yaptığını görüyoruz. İlerde üçüncü taraf şirketlerin reklamları da gösterilebilir. Yazılım devi benzeri bir uygulamayı daha evvel de yapmıştı (bkz: aşağıda)

Şirketin gayesi Insider üyelerinden geri bildirim toplamak. Lakin Windows kullanıcılarının fiyatlı bir eserde reklam gösterilmesini pek olumlu karşılamayacağı da bir gerçek. Ayrıyeten test sürümünde denenen bir özelliğin kesin olarak hayata geçirileceğine dair bir garanti de yok.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Microsoft, Windows 11 Evrak Gezgini’ne reklam ekledi

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.