Microsoft, Windows 12’yi geliştirmeye başladı: İşte ayrıntılar

Microsoft uzmanları, yeni jenerasyon Windows işletim sistemi üzerinde çalışmaya başladı. Kaynağa nazaran, muhtemelen Windows 12 olarak isimlendirilecek olan yeni işletim sisteminin “büsbütün farklı” olacağı vurgulanıyor ve şirketin bu iş için yeni bir grup hazırladığı bildiriliyor.

Windows 11 Pro, Microsoft hesabı olmadan yüklenemeyecek

2 gün evvel eklendi

Uzmanlar gelecekteki eser ile mevcut eser ortasındaki temel farklılıklara da dikkat çekiyorlar. Microsoft, Windows 11 de dahil olmak üzere evvelki işletim sistemlerinin geliştirildiği altyapıyı terk etmeyi planlıyor. İşletim sistemi mecburî olarak, Microsoft Pluton güvenlik yongasının ve TPM 2.0 şifreleme yongasının yanı sıra inançlı önyükleme fonksiyonunun varlığını gerektirecek.

Windows 12 ne vakit çıkacak?

Windows 12 İşletim sisteminin düşük kaliteli PC’lerde çalışabilmesi için, kolaylaştırılmış Windows 10X işletim sisteminden birçok özelliği barındıracağı varsayılıyor. Yeni yazılım, Konut ve Pro kullanıcıları için kayıtlı bir hesap gerektirecek ve bu da işletim sistemi ve Microsoft hizmetlerinin daha derin entegrasyonuna imkan tanıyacak.

Microsoft’un yeni işletim sistemini ne vakit yayınlayacağı şimdi aşikâr değil. Uzmanlar, Windows 10 takviyesinin 2025 yılına kadar devam edeceğini ve mevcut Windows 11 için takviyenin bitiş tarihinin hala bilinmediğini belirtiyorlar. Her durumda işletim sistemi 2031 yılına kadar güncelleme alacak. Dolayısı ile Microsoft, stratejisini birebir halde sürdürmeye devam ederse, Windows 12 muhtemelen bu ortada piyasaya sürülecek.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Microsoft, Windows 12’yi geliştirmeye başladı: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.