Microsoft, Xbox Cloud Gaming hizmetine klavye ve fare dayanağı getiriyor

Microsoft‘un bulut tabanlı oyun servisi Xbox Cloud Gaming, yakında yeni bir takviyeye sahip olacak. Şimdiye kadar platformdaki oyunlar dokunmatik ekran denetimleriyle yahut Bluetooth üzerinden Xbox denetim aygıtlarıyla oynanabiliyor fakat gelen yeni açıklamalara nazaran platforma klavye ve fare takviyesi geliyor.

Xbox Cloud Gaming’de klavye ve fare deneyimi

Microsoft, erişilebilirliği ve kolay kullanımı artırmak için Xbox Cloud Gaming‘e yeni bir takviye getiriyor. Bir soru-cevap programında Microsoft Flight Simulator lideri Jorg Neumann tarafından yapılan açıklamalara nazaran Microsoft artık birtakım oyunlara fare ve klavye dayanağı eklemek istiyor.

Platformdaki birçok oyun zati gerekli optimizasyonlara sahip fakat platform genelince sunulacak olan bu klavye ve fare dayanağı tüm oyunlar için geçerli olmayacak.

Tesla, Almanya’daki Gigafactory için koşullu onay aldı

1 gün evvel eklendi

Şirketin özellik üzerinde çalıştığını doğrulayan bir Microsoft sözcüsü, özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağına dair bir vakit çizelgeleri olmadığını belirtti. Ayrıyeten Neumann, emin olmamakla birlikte özellik üzerindeki çalışmaların Haziran ayına kadar bitebileceğini söyledi.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Microsoft, Xbox Cloud Gaming’e klavye ve fare takviyesi getiriyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.