Microsoft, Xbox Cloud Gaming’i Steam Deck’e getirdi

Yazılım devi Microsoft, bulut tabanlı oyun hizmeti Xbox Cloud Gaming‘i tanınan el konsolu Steam Deck‘e getirdi. Özelliğin yeni konsol üzerinde çalışması için kendi web sitesi ve Reddit üzerinden bir talimat listesi paylaşan şirket, kullanıcılara Microsoft Edge’in Linux sürümü üzerinden hizmet sağlayacak.

Microsoft, Valve ile işbirliğine gidebilir

Geçtiğimiz ay Valve CEO’su Gabe Newell’ın Microsoft’un Xbox Game Pass’i Steam ile entegre etmesine seve seve yardımcı olacağını açıklaması ile birlikte Microsoft, iki şirket için birinci işbirliği adımını atmış olabilir. Bununla bir arada şirketin yeni takviyesinin Steam Deck kullanıcılarına daha uzun batarya mühletleri ile Xbox Game Pass kütüphanesine erişme fırsatı tanıyacağını söyleyebiliriz.

Steam Deck’in yükleme müddeti ve batarya testi sonuçları geldi

1 ay evvel eklendi

Bilindiği üzere Valve tarafından Linux tabanlı SteamOS işletim sistemi ile kullanıcılara sunulan Steam Deck’in rastgele bir yazılım kısıtlaması bulunmuyor. Geçtiğimiz hafta birinci Windows 10 şoförlerine kavuşan yeni aygıtın yakında Windows 11’i de desteklemesi bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Steam Deck’e Xbox Cloud Gaming dayanağı geldi: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.