Microsoft, Xbox Series X’in yongasında değişikliğe gidebilir

2020 yılında yeni kuşak oyun konsolları Xbox Series X ve Series S modellerini piyasaya süren Microsoft, PC ve konsollar için sunulan Game Pass sistemi ile âlâ bir muvaffakiyet yakaladı. Konsolların duyurulmasından itibaren geçen bir buçuk yılın akabinde şirketin Series X’in yongasında değişikliğe gideceği sav ediliyor. 

Verimliliği arttıracak

Microsoft eserleriyle ilgili çalışmaları ile tanınan gazeteci Brad Sams, Microsoft’un ikinci bir Xbox Series X yongası hazırladığını dile getirdi. Yeni yonganın rastgele bir performans güzelleştirmesi yahut yeni bir özellik içermeyeceğini söyleyen Sams, yapılacak değişikliğin verimliliği arttıracağını ve aygıtın daha serin çalışmasına katkı sağlayacağını düşünüyor.

Xbox oyunları Steam’de indirime girdi

4 gün evvel eklendi

Paylaşılan bilgilerden yola çıkarak Microsoft’un, TSMC’nin 7N süreç teknolojisi ile üretilen Xbox Series S ve X yongalarında N6 teknolojisine geçiş yapabileceğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte şirket, N6 teknolojisinin sağlayacağı kalıp boyutunda yüzde 15 düşüş ve transistör sayısında yüzde 18’lik artış üzere avantajlar ile daha verimli bir işlemciyi hedefliyor olabilir. 

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Xbox Series X daha verimli yeni bir yonga ile güncellenebilir

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.