Microsoft yeniden çift hanelerde büyüdü

Mali açıdan başarılı bir 2021 yılını geride bırakan Microsoft, yeni yıla da süratli başladı. Yılın birinci çeyreğinde en büyük artış bulut hizmetlerinde yaşanırken öteki kısımlarda de düşük ölçülerde yükselişler elde edildi. 

Microsoft yeni yıla süratli başladı

Yılın birinci çeyreğinde Microsoft toplamda 49.4 milyar dolar gelir elde etti. Yıl bazında yüzde 18 civarında bir artış yaşandı. Faaliyet kârı ise 16.7 milyar dolara yükselirken yüzde 8 civarında bir artış görüldü. En büyük sıçrama bulut kısmında gerçekleşti. 

Xbox Series X geliştirici kiti karşınızda

1 gün evvel eklendi

Azure altyapısının da katkısıyla bulut kısmı toplamda 23.4 milyar dolar gelir elde ederek rekor kırdı. Kısımlara ayrıldığında ise Sunucu ve Bulut kısmı 17 milyar dolar, Ofis ve Bulut Servisi kısmı ise 11.1 milyar dolar geliri paylaşıyor. 

Windows kısmı 6 milyar dolar, Oyun kısmı 3.7 milyar dolar, Aygıtlar kısmı 1.76 milyar dolar, LinkedIn 3.4 milyar dolar gelir elde ederek küçük artışlar yaşadı. Xbox satışları son 11 yılın en yüksek düzeyine çıkarken xCloud bulut kullanıcılarının sayısı 10 milyona yaklaştı. Office 365 aboneleri ise 58.4 milyon olarak gerçekleşti. Microsoft yılın ikinci çeyreğinde artışların tek haneli sayılara inmesini bekliyor. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Microsoft yeni yıla büyüme ile başladı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.