Microsoft’un öldürdüğü projeler için sanal mezarlık açıldı

Google mezarlığını hatırlıyor olmalısınız. Arama devinin “öldürdüğü” projeleri listeleyen bu sanal mezarlık, bir internet sitesi olarak hayata geçirilmişti. Emsal bir mezarlık bu defa de Microsoft‘un sonlandırdığı eser ve hizmetler için açıldı.

Vivo birinci katlanabilir akıllı telefonunu 11 Nisan’da tanıtacak

23 sa. evvel eklendi

Tıpkı Google üzere Microsoft’un da yıllar içinde takviyesini sonlandırarak kapattığı projeler var. Killed by Microsoft olarak isimlendirilen internet sitesinde tarihe gömülen eser, hizmet, aygıt ve uygulamaların kronolojik bir listesi yer alıyor.

Windows Phone ve MSN Messenger…

Şu anda internet sitesinde Microsoft tarafından vakit içinde kapatılan 70’den fazla eser ve hizmetle ilgili kısa ayrıntılar var. Listeye baktığımızda Silverlight, Wunderlist, Windows Phone ve nostaljik MSN Messenger üzere tanıdık isimleri görüyoruz.

Web sitesinde ayrıyeten şirketin 2025’te kapanacağını onayladığı Skype for Business üzere “gelecekte öldürülecek” projelere de yer verilmiş. Microsoft’un geçmişte kalmış fikirlerini hatırlamak isterseniz buraya tıklayarak sanal mezarlığı ziyaret edebilirsiniz.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Öteki Yazılım Haberleri
  • Microsoft’un öldürdüğü projeler için sanal mezarlık açıldı

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.