MSI, tüm 300 serisi anakartlara Ryzen 5000 dayanağı getirdi

Geçtiğimiz aylarda tüm 300 serisi anakartlara Ryzen 5000 dayanağı ekleneceğini duyuran AMD kullanıcılardan olumlu yansılar almayı başarmıştı. Artık de bilgisayar bölümünün değerli isimlerinden MSI, 13 Mayıs prestiji ile A320, B350 ve X370 serisi anakartları içeren tüm modellerin AMD Zen 3 işlemcileri destekleyeceğini duyurdu.

fTPM sıkıntıları da çözülecek

Sunulan dayanak, 300 serisi anakart için MSI tarafından Mayıs ayının ortalarında piyasa sürülecek AMD AGESA COMBO PI V2 1.2.0.7 altında geliştirilen BIOS’lara verilecek. Bununla birlikte eski anakartlara sahip olan kullanıcılar AMD’nin güç, performans ve çekirdek yoğunluğundaki en son gelişmelerinden yararlanarak AM4 platformuna geçiş yapabilecek. 

AMD Ryzen 7000 APU’lar RTX 3060’a rakip olabilir

4 gün evvel eklendi

Yeni duyurunun yanı sıra ayrıyeten MSI, 400 ve 500 serisi anakartlarda yaşanan fTPM kaynaklı takılma sıkıntıların Hazidan ayına kadar çözme kelamı verdi. Yaşanan sorun her ne kadar AMD kaynaklı olsa da görünüse kırmızı grubun anakart üreticileri ile çalışmaları devam ediyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Anakart Haberleri
  • 300 serisi tüm MSI anakartlara Ryzen 5000 dayanağı getirdi

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.