Natron, sodyum iyon pillerin seri üretimine başlayacak

Sodyum iyon pil üreticisi Natron Energy ve mobilite için düşük voltajlı gelişmiş pil teknolojileri üreticisi Clarios International, dünyanın birinci seri üretim sodyum iyon pillerini üretmek için iştirak kurduklarını açıkladılar. Şirketler, seri üretime 2023 yılında başlayacaklar.

‘Dünyanın en büyüğü olacak’

Natron, dizaynlarının kurşun-asit ve lityum-iyon ortasında yüksek bir hacimsel güç yoğunluğu sunduğunu, harika süratli şarjın 8 dakika üzere kısa bir müddette %0-99 şarjı mümkün kıldığını ve 50.000 çevrimin üzerinde devasa bir kullanım ömrünün olduğunu söylüyor. Ayrıyeten şirket, termal olarak kararlı bir yapıya sahip olduğunu belirtiyor ve bu, taşıma, yerleştirme ve imha etme süreçlerinin inançlı olmasını sağlıyor.

Natron üretecekleri pillerin, data merkezleri ve telekom ağları üzere kritik güç uygulamaları, elektrikli araçlar ve şebeke güç depolaması için kullanılabileceğini söylüyor.

BAE Systems, yeni Head-Up Display’ini tanıttı: LiteWave

2 gün evvel eklendi

Gelecek yıl inşaatına başlanılacak olan fabrika, Michigan’daki Clarios Meadowbrook tesisine yapılacak. 2023 yılında üretim başladığında Natron, bunun dünyanın en büyük sodyum iyon pil tesisi olacağını söylüyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Güç Haberleri
  • Natron, sodyum iyon pillerin seri üretimine başlayacak

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.