Nestle’den garip savunma: Hacklenmedik, bilgileri kendimiz sızdırdık

Hacker kümesi Anonymous geçtiğimiz günlerde Rusya’da üretimlerini sürdüren şirketlere saldıracağı konusunda uyarmış, bu ikaz sonrasında da kümenin birinci kurbanı, dünyanın en büyük besin üreticilerinden biri olan İsviçreli Nestle olmuştu.

Dev şirketleri hackleyen kümenin başkanı 16 yaşında olabilir

1 gün evvel eklendi

Bilgisayar korsanlarının açıklamalarına nazaran, Nestle’ye ilişkin 10 GB’lık bilinmeyen dataları çalmayı başarmışlardı. Twitter’da yayınlanan bir gönderiye nazaran, ele geçirilen veritabanında e-posta yazışmaları, şifreler ve Nestle ortaklarıyla ilgili bilgiler yer alıyordu. Anonymous, bunu doğrulamak için de İsviçreli şirketin 50 binden fazla iş ortağı hakkında bilgi içeren veritabanının küçük bir örneğini yayınladı.

Anonymous bizi hacklemedi

Lakin, Nestle sözcüsü Gizmodo’ya gönderdiği bir e-postada, hacker kümesi Anonymous’un bu hafta şirketin 10 GB’lık bilgi tabanını çalıdığı ve sızdırdığı argümanlarını yalanladı ve “Nestle’ye yönelik bu son siber taarruz ve akabinde data sızıntısı tezinin hiçbir temeli yok.” dedi.

Sözcü, internette dolaşan veritabanının, aslında şirketin bu yılın başlarında yaptığı bir yanlışın eseri olduğunu açıkladı ve bu bilgilerin kısa bir mühlet için, kasıtsız formda çevrimiçi olarak erişilebilir hale getirildiğini belirtti. Nestle, halka açık bilgilerin yanı sıra halka açık olmayan hangi dataların sızdırıldığı konusunda ise rastgele bir bilgi vermedi.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Nestle’den garip savunma: Hacklenmedik, dataları biz sızdırdık

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.