Netflix fiyatlı abonelik paylaşımında ısrarcı

10 yıldır birinci kez abone kaybına uğrayan Netflix bunu biraz da pandemi kaidelerinin hafiflemesine bağlasa da abonelerin başka konutlardaki arkadaşları ile şifrelerini paylaşması şirket içerisinde önemli bir rahatsızlık uyandırıyor. Yeni devirde bunun önüne geçmekte kararlı. 

Netflix fiyatlı abonelik paylaşımı nasıl olacak?

Yılın birinci çeyreğinde 200 bin civarında abone kaybeden Netflix, ikinci çeyrekte ise 2 milyon üzere önemli bir sayı bekliyor. Yılın ikinci yarısında toparlanma olacağı beklentisi olsa da abonelik paylaşımı kıymetli bir gelir kaybına neden oluyor. 

Netflix son 10 yılda birinci kere abone kaybetti

1 gün evvel eklendi

Netflix yaklaşık 100 milyon kişinin şifresini konut dışındaki arkadaşları ile paylaştığını tespit etmiş. Yatırımcılara gönderilen bir raporda 100 milyon kişilik bu dev pastadan kesinlikle hisse alınması gerektiği not düşülmüş. Bir kaç ülkede test edilen Extra Member ismindeki 2 bireye kadar fiyatlı şifre paylaşım özelliğinin tüm ülkelerde kullanıma sunulması planlanıyor. 

Netflix şimdilik kullanıcılar fiyatlı abonelik paylaşımına nasıl bakıyor bunu anlamak istiyor. Bir baskı sistemi olmadan fiyatlı aboneliği tercih edeceklerin sayısı pek de fazla olmayacaktır. Firma fazla renk vermese de önümüzdeki yıllarda fiyatsız abonelik paylaşımı yapanların önünü kesmeye hazırlanıyor. 
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Netflix fiyatlı abonelik paylaşımını yaygınlaştıracak

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.