Netflix, gelir artışındaki yavaşlama sebebiyle yaklaşık 150 kişiyi işten çıkardı

Netflix, şirketin gelir artışındaki yavaşlama sebebiyle maliyetleri azaltabilmek ismine birçok ABD merkezli olmak üzere yaklaşık 150 çalışanı işten çıkardığını duyurdu. Bu, yakın vakitte şirkette gerçekleştirilen ikinci toplu işten çıkarma teşebbüsü oldu lakin öteki teşebbüste kaç çalışanın etkilendiği bilinmiyor.

‘Maliyetleri azaltmak için’

Geçtiğimiz ay, bu yılın birinci çeyrek raporlarını yayınlayan Netflix, yaklaşık 200.000 abone kaybettiğini açıklamıştı. İçinde bulunduğumuz mevcut çeyrekte de düşüş bekleyen şirket, maliyetleri düşürmek ismine çalışan sayısında azaltmalara gidiyor.

Bir Netflix sözcüsü tarafından yapılan açıklamada: “Kazançlar konusunda da açıkladığımız üzere yavaşlayan gelir büyümemiz, şirket olarak maliyet büyümemizi de yavaşlatmamız gerektiği manasına geliyor. Ne yazık ki, birçok ABD merkezli yaklaşık 150 çalışanın gitmesine müsaade veriyoruz. Bu değişiklikler, kişisel performanstan çok iş ihtiyaçları tarafından yönlendiriliyor; bu da, hiçbirimiz bu türlü şahane meslektaşlarımıza veda etmek istemediğimiz için vedaları bilhassa zorlaştırıyor. Bu çok güç geçişte onları desteklemek için çok çalışıyoruz.” sözleri yer aldı.

Embraer, yeni turboprop uçağı için görüşmeler yapıyor

1 gün evvel eklendi

Mevcut işten çıkarımlar Netflix’in ABD ve Kanada’daki işgücünün yaklaşık %2’sini temsil ediyor. Şirketin, yakın gelecekte daha fazla çalışanı işten çıkarıp çıkarmayacağı şimdi bilinmiyor. Netflix CFO’su Spencer Neumann, 2022 yılının tamamı için yaklaşık %20’lik bir işletme marjını korumak istediklerini yineledi.

  • Anasayfa
  • Ömür
  • Sinema ve Dizi Haberleri
  • Netflix, yaklaşık 150 çalışanını işten çıkardı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.