Netflix oyun dünyasına yatırıma devam ediyor: Netflix, Next Games’i satın aldı

Sinema ve dizi dalının değişiminde büyük rol oynayan görüntü akış platformu Netflix bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda oyun dünyasına da atıldı. Geçtiğimiz saatlerde de bu mevzuda değerli bir atılım yaptılar.

Netflix Next Games’i Satın Aldı

Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamaya nazaran Netflix, Next Games isimli oyun şirketini 65 milyon Euro üzere fiyatla satın aldı. Son vakitlerde duyduğumuz satın alımların yanınada komik bir fiyat üzere dursa da satın alımın Netflix için bir epey kıymetli olduğunu belirtmekte yarar var.

Xbox Game Pass’in Mart 2022 takvimi belirli oldu

1 gün evvel eklendi

2013 yılında kurulan ve Teemu Huuhtanen tarafından yönetilen Next Games; Stranger Things: Puzzle Tales, The Walking Dead: Our World ve The Walking Dead: No Man’s Land üzere taşınabilir oyunların arkasındaki stüdyo. 2021’in son periyodunda açıklanan bilgiye nazaran şirketin 120 çalışanı mevcut. 

Bu satın alım yakın vakitte daha fazla oyun göreceğimizin de sinyalini veriyor diyebiliriz. En büyük merak konusu ise Netflix, AAA diyebileceğimiz yüksek bütçeli oyunlar için de bir atak yapacak mı sorusu. Bunu da tekrar ileryen süreçte göreceğiz lakin şu an için yanıt “hayır” üzere duruyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Netflix, Next Games’i satın aldı

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.