Netflix tarihi Bitcoin dolandırıcılığını belgesel yapacak

Geçtiğimiz hafta en büyük kripto para operasyonu olarak gösterilen ve Bitfinex borsasından 5 milyar dolarlık Bitcoin çalan çiftin FBI tarafından yakalanması belgesel oluyor.

Bitfinex dolandırıcılığı belgesel oluyor

Netflix yaptığı açıklamada Bitfinex borsası olayının belgesel olarak yayınlanacağını duyurdu. Duyuru tam da Heather ‘Razzlekhan’ Morgan ve Ilya Lichtenstein’ın tutuklandığı hafta geldi.

Belgeseli FYRE: The Greatest Party That Never Happened ve Tiger King serilerinden tanıdığımız Chris Smith yönetecek. Yapımcılığını ise Fake Famous, The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley üzere serilerden tanıdığımız Nick Bilton üstleniyor.

Hatırlanacağı üzere Bitfinex borsasından şimdiki bedeli 5 milyar dolar olan 119754 adet Bitcoin Morgan ve Lichtenstein tarafından çalınmıştı. Çift 1 milyar dolar bedelinde 25 bin adedini şirketler üzerinden aklarken kalan kısmını ise özel cüzdanları bulmayı başaran FBI ele geçirmişti. Çift 25 yıl mahpus cezası ile yargılanacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Netflix’ten kripto para belgeseli

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.