Niantic, Pokémon Go’yu Türkiye’de yayınlamak için The 4 Winds Entertainment ile anlaştı

The 4 Winds Entertainment (T4W), bu yıl Pokémon GO‘nun Türkçe lisan takviyesiyle çıkışını desteklemek için Niantic ile stratejik pazarlama ve bağlantı iştiraki yaptıklarını duyurdu.

Niantic’in şubat ayından itibaren Apple App Store ve Google Play’de Pokémon GO’ya Türkçe lisan takviyesi eklemesiyle T4W, şirketin uzun yıllardır faaliyet gösterdiği bu ülkede Niantic’i desteklemek için mutabakata vardı. The Pokémon Company ile ortaklaşa geliştirilen Pokémon GO, oyuncuların Pokémon yakalamalarına, yumurta çatlatmalarına, takas yapmalarına, birbirlerine karşı uğraş etmelerine, sürükleyici etkinliklere katılmalarına, misyonları yerine getirmelerine ve yeni yerler keşfetmelerine imkan tanıyor.

Elden Ring’in Steam satışları 10 milyonu geçti

2 sa. evvel eklendi

“Türkiye’de güçlü bir Pokémon GO eğitmen topluluğu oluşturmak istiyoruz” formunda konuşanNiantic’in Stratejik İştirakler Lider Yardımcısı Omar Téllez, kelamlarına şu formda devam etti: “Önümüzdeki aylarda özel konuşmalar, etkinlikler, kutlamalar ve takviyelerle bu teşebbüsümüzü bir sonraki düzeye taşıyacağız ve The 4 Winds Entertainment ile olan bağlantımız bunu hızlandırmamıza yardımcı olacak.”

The 4 Winds Entertainment ve Niantic, 2022’de Türkiye genelinde bir dizi yenilikçi pazarlama faaliyeti gerçekleştirmek için çeşitli yollar tasarlamak, buradaki oyuncular ve Pokémon hayranlarının Twitter ve Facebook’taki resmi topluluk kanalı @PokemonGOTR aracılığıyla Türkçe bağlantı kurmalarını sağlamak ve yakın gelecekte çok daha fazlasını başarmak için bir arada çalışacak. Her faaliyet, oyunun keşfetmeye dayalı yapısının altını çizecek ve Türk kültürünün zenginliği konusunda farkındalık yaratacak formda tasarlanacak. 

“Yıllardır grubumuzdaki birçok sadık Pokémon GO oyuncusundan biri olarak, oyunun kendi ülkemde tam çıkışını destekleyebildiğim için nitekim çok heyecanlıyım. ifadelerini kullanan The 4 Winds Entertainment Eser Pazarlama Müdürü Uğur Ülger şöyle devam etti: “Pokémon GO, 2016’daki çıkışından bu yana dünya çapında bir fenomen oldu, oyunun büsbütün faaliyete geçtiğini ve Türkiye’nin en güzel taraflarını sergilediğini görmekten memnuniyet duyuyorum.”

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Oyunlar Haberleri
  • Niantic Pokémon Go için The 4 Winds Entertainment ile anlaştı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.