Nintendo, Rusya’da dijital satışları askıya aldı

Avrupa ve ABD ülkelerinin Rusya içerisindeki ödeme sistemlerine kısıtlamalar getirmesi, tanınan oyun şirketi Nintendo’yu etkiledi. Ülkede yurt dışına yapılan ödemelerin askıya alınması sebebiyle şirket, eSHOP’un süreksiz olarak bakım moduna alındığını duyurdu.  

Dijital satışlara orta verildi

Rusya’da birçok kullanıcı kesinti hakkında şikayetler lisana getirirken, Rus eShop’a erişmeye çalıştıklarında Switch’lerinin 2813-0999 kusur kodu ile karşılaştıklarını söylüyor. Bununla birlikte Rusya’da eser satışlarına kısıtlama getiren birçok teknoloji şirketi ile birlikte Nintendo’nun ödemeleri taammüden kesip kesmediği şimdi bilinmiyor.

Nvidia, Rusya’ya eser sevkiyatlarını durdurdu

59 dk. evvel eklendi

Bilindiği üzere teknoloji şirketleri ile birlikte oyun şirketleri de Ukrayna işgaline olan yansılarını göstermek maksadıyla satışlara sınırlamalar getiriyor. Bu isimlerden biri olan CD Project Red, Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3: Wild Hunt dahil olmak üzere oyunlarının Rusya GOG mağazasındaki satışlarını durdurdu. Electronic Arts ise, ülkedeki oyuncuların Origin mağazasından ve uygulamasından alışveriş yapmalarına yasak getirdi.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Nintendo Rusya satışlarını askıya aldı: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.