Nintendo Switch çip krizinden ağır etkileniyor

Tüm kesimleri ağır bir formda etkileyen global çip krizi konsol dünyasını da es geçmiyor. Kesimin en tanınan konsolu unvanını koruyan Nintendo Switch krizden fazlaca etkileniyor.

Nintendo Switch ne kadar sattı?

Nintendo tarafından yapılan açıklamaya nazaran Nintendo Switch geçen yılın son çeyreğinde 5.34 milyon satış yaptı. Lite versiyonu 1.34 milyon adet satarken OLED versiyonu da 3.99 milyon düzeyinde açılışını yaptı. Lite ve özgün versiyonun geçen yıla nazaran düşüş yaşadığı gözlemlenirken OLED versiyonu öne çıkmayı başarmış. Toplamda ise 81.68 milyon Nintendo Switch, 17.87 milyon Lite versiyonu ve 3.99 milyon da OLED versiyonu satılmış.

Ünlü hackera mahpus cezası

1 gün evvel eklendi

Kıymetli satış sayılarına karşın çip krizi nedeniyle yükselen üretim maliyetleri faaliyet kârını eritmeye başladı. Nintendo son çeyrekteki düşüşü bir formda karşılamaya ve Mart ayında sona erecek 12 aylık devirde 23 milyon satış maksadını tutturmaya çalışacak.

Bununla birlikte Nisan ayında başlayacak yeni 12 aylık devirde Nintendo daha da zorlanacağını düşünüyor. Bilhassa OLED versiyonun üretiminde maliyetler hayli yüksek seyrediyor. Bu bakımdan çip krizinin gidişatı firmayı da derinden etkileyecek.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Nintendo Switch toplam satış sayıları

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.