Nokia amiral gemilerine veda ediyor

Kapatılan Nokia markasını satın alarak yine hayata döndüren HMD Küresel paydaşlığı birinci yıllarında hayli savlı eserler piyasaya sürmüş ve akıllı telefon pazarında birinci onu zorlamaya başlamıştı. Ne var ki işler pek uygun gitmedi.

Nokia’dan amiral gemisi kararı

Kıymetli satış muvaffakiyetleri yakalayan Nokia, iş amiral gemisi sınıfına gelince bocalamaya başladı. Nokia 9 Pureview epeyce gecikti ve bir evvelki amiral gemisi yonga seti ile çıkmak zorunda kaldı. Haliyle rekabette tutunamadı.

Nokia PureBook Pro dizüstü özellikleri neler?

1 hf. evvel eklendi

Yeni jenerasyon Pureview ise çeşitli ertelemelerin akabinde rafa kalktı. Tekrar pandeminin birinci periyodunda Nokia katlanabilir akıllı telefon çalışmalasını sona erdirdiğini duyurdu. Bilhassa pandemi ile birlikte Nokia’da da bir düşüş görüldü.

Bu yıl farklı alt düzey akıllı telefonlarla karşımıza çıkan Nokia varlığını devam ettirebilmek ismine maliyete odaklanacak. Yetkililer 800$ üzere fiyatlarda gezinen amiral gemisi telefonlar yapmanın şimdilik firmaya bir yararının olmayacağını belirtiyor.

Yeni akıllı telefonlarına da bakarak Nokia markasının tuşlu telefonlardan akıllı telefonlara geçiş yapmak isteyen lakin fazla bütçesi olmayan tüketicileri hedeflediğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte alt düzey pazarda da çok ağır bir rekabet var ve Nokia’nın nasıl farklılaşacağı merak konusu.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Nokia’dan kritik karar

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.