Nokia da Rusya’dan çekiliyor

Ukrayna’nın Rusya Federasyonu tarafından işgal edilmesinin akabinde Google, Apple, Samsung, Microsoft ve Playstation üzere markalar, Rusya ile bağlarını sonlandırdı yahut süreçlerinde önemli farklılıklara gitti. Bu markalara son olarak Nokia da ekleniyor.

Nokia Rusya’dan çekiliyor

Geçtiğimiz günlerde Rusya’ya gönderimlerini ve yeni iş mutabakatlarını durduran Nokia, Rusya’daki Ar-Ge araştırmalarını da durduruyor. Nokia, Rusya’daki Ar-Ge araştırmalarını, ülkeden çıkartarak öbür ofislerde devam edecek. Nokia’nın son yıllardaki şebeke ve ağ yatırımları ise, şirketi bu mevzuda önemli manada ilerletti. Rusya’daki bilgi akışını devam ettirmek isteyen ve Rusya vatandaşlarına interneti kesmek istemeyen Nokia, kritik ağ ekipmanlarının arızalanmaması için, bu ekipmanların bakımını desteklemeye devam edecek.

Nokia, bu kararın şirketin finansal gücünü pek etkilemeyeceğini belirtti. 2021’de Nokia’nın Rusya’daki satışları şirketin genel yararlarının %2’sinden daha azını oluşturdu bu nedenle Nokia, bu kararı verirken pek zorlanmamışa benziyor. Nokia’nın Rusya web sitesi, şu anda erişilemiyor ve muhtemelen uzun bir mühlet bu türlü kalacaktır. Bakalım hangi firmalar, Rus yaptırımlarına devam edecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Nokia, Rusya’dan çekiliyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.