Nokia, Türkiye’de yerli baz istasyonu üretmek için Karel ile anlaştı

Finlandiyalı telekomünikasyon devi Nokia, Türkiye’de 4G ve 5G baz istasyonları üretmek için Türk elektronik üreticisi Karel ile iş birliği muahedesi imzaladığını duyurdu. Nokia ve Karel, bu sene içinde yerli üretime başlıyor.

Türkiye’de birinci etapta 2022 ortasından itibaren 4G baz istasyonları üretilecek. 2023 yılında kullanıma sunulması beklenen 5G ile birlikte de Nokia’nın 5G baz istasyonlarının da Türkiye’de üretilmesi planlanıyor.

Nokia’nın ülkemizde iş birliği yaptığı Karel, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan bir şirket. Şirket bağlantı elektroniği alanında Ar-Ge çalışmaları ve üretim yapıyor. Türkiye pazarında liderliğinin yanı sıra 30’dan fazla ülkeye eser ve teknoloji ihraç ederek global çaptaki birinci 15 üretici ortasında gösteriliyor.

Samsung, 5G Android akıllı telefon satışlarında önder

1 gün evvel eklendi

Türkiye’de yerli baz istasyonu üretimi iş birliği hakkında konuşan Nokia Türkiye Kıdemli Ülke Yöneticisi Özgür Erzincan, “Bu duyurudan ötürü çok heyecanlıyız. Müşterilerimizle güçlü bir iş bağımızın ve uzun vadeli ve sağlam bağlarımızın bulunduğu Türkiye, Nokia için kıymetli bir pazar. Bugün Karel ile birlikte müşterilerimizden hem bugün hem de gelecekteki tüm yerli eser taleplerini yerine getirebileceğiz.” dedi.

Karel İdare Konseyi Lideri Sinan Tunaoğlu mevzu hakkında şu tabirleri kullandı:

“Teknolojinin çok süratli geliştiği, yeni kuşak bağlantı sistemlerine geçişin yaşandığı değerli bir değişim devrindeyiz. Karel olarak Ar-Ge’miz, nitelikli üretim gücümüz, bilgi birikimi ve tecrübemizle teknoloji alanında global oyuncu olma vizyon ve maksadıyla ilerliyoruz. Bugün dünyanın başkan teknoloji firmaları ortasında yer alan Nokia ile başlattığımız bu işbirliğinden büyük heyecan duymaktayız. Bunun uzun soluklu, gelişen ve paha katan bir güç birliği yaratacağına inanıyoruz.”

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • Nokia yerli baz istasyonu üretmek için Karel ile anlaştı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.