Nvidia 10 milyar dolar yatırımla üretim kapasitesini teminat altına alıyor

Yeni kuşak Ada Lovelace RTX 40XX ekran kartlarında 5nm üretim teknolojisini kullanmayı planlayan Nvidia, TSMC’nin dev üretim çizgisinde kendi hissesini garanti altına almak için 10 milyar dolara yakın bir fiyat ödeyecek.

Üretim yatırımları 19 milyar doları aştı

Hardware Times tarafından bildirilenlere nazaran 2021’in üçüncü çeyreğinde sırf envanter ve gelecekteki eserler için 9 milyar dolarlık bir ön ödeme gerçekleştiren şirketin, yeni yatırımı ile birlikte ödediği ölçü 19 milyar dolara ulaşmış durumda. Bununla bir arada RTX 30 serisi kartların üretiminde Samsung’un 8nm teknolojisini kullanan Nvidia, TSMC’nin 5nm üretimine geçiş yaparak daha yüksek saat suratları ve daha uygun güç verimliliği üzere geliştirmeler sunacak.

Özel madencilik kartlarının fiyatları düşmeye devam ediyor

1 gün evvel eklendi

Nvidia için üretim kapasitesinin epeyce kritik bir ehemmiyete sahip olan olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü ekran kartı sektörüne Intel‘in de katılması ile rekabet artarken, şirket piyasaya daha fazla ekran kartı sunarak kesimde yaşanan tedarik meşakkatlerini hafifletebilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia’dan üretim hissesini garanti altına almak için büyük yatırım

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.