Nvidia, Arm’ı satın almaktan vazgeçti

13 Eylül 2020 tarihinde yaklaşık 40 milyar dolarlık bir mutabakat ile Arm‘ı satın alacağını duyuran Nvidia, şirketin sahip olduğu teknolojilere erişim hakkına sahip olmayı planlıyordu. Google, Microsoft ve Qualcomm üzere birçok büyük şirket tarafından tenkit yağmuruna tutulan mutabakat, ayrıyeten düzenleyici kurumlar tarafından da olumsuz cevaplar aldı.

Nvidia’ya müsaade çıkmadı

FTC üzere düzenleyici kurumları ikna edebilmek için sayısız teşebbüste bulunan Nvidia’nın geçtiğimiz haftalarda muahedeyi iptal edebileceği savları gündeme gelirken Arm’ın şuanki sahibi SoftBank Group ve Nvidia’nın bugün, mutabakatın tamamlanmasını engelleyen değerli düzenleyici zorluklar gerekçesiyle mukaveleyi feshetmeyi kabul ettiği ortaya çıktı.

Nvidia’nın RTX 3090 Ti ekran kartının fiyatı ortaya çıktı

3 gün evvel eklendi

Verilen net kararın sonucunda mukaveleden ayrılan Nvidia’nın 1,12 milyar dolarlık bir fiyat ödemesi bekleniyor. Muahede hakkında “Bu iki büyük şirketi bir ortaya getirmeye çalıştıkları için Jensen’e ve NVIDIA’daki yetenekli takımına teşekkür etmek ve onlara muvaffakiyetler diliyorum” kelamlarını lisana getiren Softbank’ın Kurumsal Yetkili Temsilci Yöneticisi Masayoshi Son, Arm’ın halka arzı için hazırlıklara başlayacağını duyurdu.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Nvidia, 40 milyar dolarlık Arm muahedesinden vazgeçti

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.