Nvidia artık Meta’dan (Facebook) daha pahalı

Donanım takipçilerinin yakından tanıdığı Nvidia, geçtiğimiz saatlerde açıkladığı raporu ile birlikte değerli bir yükseliş kaydetti.

Nvidia Meta’dan Artık Daha Kıymetli

Geçtiğimiz saatlerde Nvidia 2021’in son çeyreği için, yani mali yıl açısından baktığımızda içinde bulunduğumuz mali yılın üçüncü çeyreği için bilgilerini açıkladı. Nvidia’nın bu haberin yazıldığı esnada piyasa bedeli 667 milyar dolar. Bu sayı da onu Meta’nın üstüne çıkartarak ABD’nin en pahalı 7. şirketi yapmış oldu. Meta’nın şu anki bedeli ise 631 milyar dolar.

Microsoft onayladı: Activision Blizzard oyunları PS’e gelecek

5 sa. evvel eklendi

Aslında burada elbette Nvidia’nın yakaladığı bir muvaffakiyet var lakin Meta’nın geçtiğimiz haftadan bu yana bir kayıp yaşadığını da biliyoruz. Yeniden de bilhassa son çeyrekte Nvidia’nın önemli bir para kazandığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Nvidia’nın şu anda üzerinde şirket Berkshire Hathaway ve onun kıymeti de 720 milyar dolar. 

Son olarak geçtiğimiz günlerde Nvidia’nın Arm’ı satın almaktan vazgeçtiğini de belirtelim. Nvidia’nın bu satın alımdan vazgeçmesinin akabinde gözlerin Microsoft’un Activision Blizzard satın alımına döndüğünü de söylemek gerek.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia artık Meta’dan daha bedelli

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.