Nvidia durdurulamıyor

Pandemi ile birlikte kıymetli bir yükseliş başlatan Nvidia, global çip krizine karşın yüksek seyreden talep sayesinde rekorları kırıyor. Son 6 çeyrektir firma daima gelirlerini arttırıyor.

Nvidia’nın mali performansı nasıl?

Açıklanan bilgilere nazaran geçen yılın son çeyreğinde Nvidia toplamda 7.64 milyar dolar gelir ile tarihi rekorını kırdı. Yıl bazında yüzde 53, çeyrek bazda yüzde 8 civarında artış yaşandı. Net gelir ise 3 milyar dolar ile yüzde 100 artış sağladı.

Nvidia RTX ON nedir?

2 gün evvel eklendi

12 aylık süreçte ise 26.9 milyar dolar gelir elde edildi ve yüzde 61 artış görüldü. Net gelir ise 9.7 milyar dolar ile yüzde 125 artış yakaladı. Hem çeyrek hem de yıllık devirde net gelirler yüzde 100’den fazla artış gösterdi.

Oyun kısmı 3.42 milyar dolar ile yüzde 37 büyüdü ve en fazla katkıyı yaptı. Data merkezleri ise 3.26 milyar dolar ile yüzde 71 artış gördü. Sanallaştırma tekrar büyük artış yaşarken otomotiv kısmının düşüşte olduğu açıklandı.

Nvidia mevcut çeyrekte rekor kırmaya devam edecek. Gelir iddiaları 8 milyar dolar ile yeni bir tarih yazacak. ARM ile yaşanan uyuşmazlığın bu devirde 1.36 milyar dolar ziyan yazacağı belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia rekor gelir elde etti

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.