Nvidia hacklendi tezi

Grafik teknolojileri bölümünün tartışmasız önderi Nvidia siber saldırganların elinden kurtulamadı. Hafta içi ortaya çıkan birtakım raporlar Nvidia’nın sunucularına siber akın düzenlendiğini ve ticari aktivitelerin sekteye uğradığını gösteriyor.

Nvidia taarruza mı uğradı?

Ortaya çıkan bilgilere nazaran Nvidia sunucuları siber atağa uğradı ve 1TB civarında bilgi çalındı. Eposta ve geliştirici araçları üzere kritik ehemmiyete sahip hizmetler sekteye uğradı. LAPSUS isimli Latin America kökenli bir kümenin saldırıyı düzenlediği lakin Nvidia’nın da bu kümeye sızarak çalınan bilgileri şifrelediği belirtiliyor. Yeniden de küme dataların bir yedeğini almış.

Çin’e kıymetli mühendis transferi

3 gün evvel eklendi

Nvidia’nın hafta içerisinde bir inceleme başlattığı ve neler olduğunu anlamaya çalıştığı belirtiliyor. Muhtemelen inceleme sonucunda hacker kümesine yönelik bir sızma teşebbüsüne başvurulduğu anlaşılıyor.

Firma geçen yıl giderek artan siber akınlar karşısında epey zorlandıklarını ve daima güvenlik altyapısını güçlendirecek yatırımlar yaptığını, vakit zaman hizmetlerde kesintiler oluşabileceğini  dile getirmişti. Hakikaten ön görüler hakikat çıktı. Yaşanan akının ne cins sonuçları olduğu şimdilik şirket içerisinde bilinmeyen kalmış durumda.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia hacklendi mi?

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.