Nvidia Instant NeRF teknolojisini tanıttı: Fotoğraflar üç boyutlu sahnelere dönüşecek


GDC 2022 etkinliğinde yapay zeka teknolojileri hakkında yeni bilgiler paylaşan Nvidia, 2D fotoğraflardan süratli bir biçimde üç boyutlu sahneler oluşturulmasını sağlayan Instant NeRF teknolojisini tanıttı.

Günümüzde Neural Radiance Field’ın bir kısaltması NeRF terimi, hareketsiz imgelerden üç boyutlu sahneler oluşturmak için yapay zekâ takviyesi kullanılan bir teknik olarak biliniyor. Bununla birlikte teknolojinin saatler yahut günler süren sürece müddetlerini yapay zeka tensor çekirdekleri ile 1000 kata kadar azaltmayı başaran şirket, üç boyutlu sahneleri sadece birkaç saniyede oluşturabilecek.

Facebook ve Instagram’a üç boyutlu reklamlar geliyor

15 sa. evvel eklendi

Nvidia yeni teknolojinin sanal dünyada avatarlar yahut sahneler oluşturmak, görüntü konferans iştirakçilerini ve ortamlarını 3D olarak yakalamak üzere farklı alanlarda kullanılabileceğini söylüyor. Teknolojinin yapay zeka dayanağı ile görüşü engellenen objeleri bile doldurabileceğini bildiren şirket, 2D imaj yakalama süreci sırasında çok fazla hareket varsa yapay zeka tarafından oluşturulan sahnelerin bulanık olacağını lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Yapay Zeka Haberleri
  • Nvidia iki boyutlu fotoğrafları üç boyutlu sahnelere çevirecek

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.