Nvidia, kripto para madenciliği sebebiyle 5.5 milyon dolar ceza ödeyecek

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Nvidia, kripto madenciliğin başlamasından bu yana GPU satışlarından büyük gelirler kazanmaya devam ediyor. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), kripto gelirleri konusunda kâfi bilgi vermediği gerekçesiyle Nvidia’ya 5,5 milyon dolar para cezası kestiğini açıkladı.

Yetersiz açıklama yapmakla suçlanıyor

Nvidia’nın oyun kısmının 2018 yılının çeyrek gelirlerinde büyük bir gelir artışı yaşadığını lakin bu artışa tesir eden madencilik satışları konusunda hissedarlarına rastgele bir bilgi vermediğini tespit eden SEC, yaşanan durumun yatırımcıları belirsizliğe ve bunun sonucunda makus yatırımlara yöneltebileceğini söyledi.

Nvidia RTX 4090 hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

5 gün evvel eklendi

SEC tarafından yürütülen araştırmada toplanan bulgulara rastgele bir cevap vermekten kaçınan şirket, 5,5 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti. Verilen cezanın, 2022 yılının birinci çeyreğinde 7,6 milyar dolarlık bir gelir bildiren Nvidia için epeyce küçük olduğunu söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Kripto gelirini açıklamayan Nvidia para cezasına çarptırıldı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.