Nvidia lider yardımcısı Çin’e transfer oldu

ABD ambargolarına karşın Çin’in bağımsız yonga iştahı giderek artıyor. TSMC, Samsung, Intel üzere yonga devlerinden daha yüksek maaşlarla yönetici transfer ederek süratli bir biçimde deneyim birikimi sağlamaya çalışıyor.

Nvidia’dan büyük transfer

2019 yılında kurulan Çinli yapay zekâ yongaları dizayncısı Biren Technology, Nvidia’nın Çin’deki Ar-Ge operasyonlarını yöneten lider yardımcısı Yang Chaoyuan’ı bünyesine kattı.

Nvidia’dan sunuculara dev atılım

5 gün evvel eklendi

Yapay zekâ için genel gayeli grafik yongaları tasarlayan Biren Technology, geçen yıl 7nm sürecinde birinci yongasını geliştirmişti. 170 milyon dolarlık yatırım çeşidini tamamlayan Biren teşebbüsü, 7nm sürecini ilerletebilmek için daha fazlasına muhtaçlık duyuyor.

Yang Chaoyuan ise Nvidia’nın birinci yurtdışı operasyonlarını hayata geçiren kişiydi. 35 yıllık geçmişinde Nvidia haricinde TSMC üzere değerli yonga devleri de yer alıyor. Chaoyuan yine lider yardımcısı ve ayrıyeten CEO’ya danışman olarak vazife yapacak.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Çin’e değerli mühendis transferi

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.