Nvidia: Oyuncular Ampere mimarisine 300$ daha fazla ödüyor

Nvidia’nın evvelki jenerasyona nazaran değerli performans ve verimlilik artışlarıyla sunduğu Ampere mimarisi oyuncular tarafından da kabul görüyor. Daha düzgün grafik için oyuncular da kesenin ağzını açtı.

Nvidia ortalamayı yükseltiyor

Yatırımcı gününde konuşan Nvidia, yeni çeyrek periyotta gelirlerin epeyce arttığını ve oyuncu kısmının buna en büyük katkıyı sağladığını belirtti. Turing mimarisine nazaran oyuncular Ampere tabanlı oyuncu bilgisayarlarına 300$ daha fazla ödüyor. Bu sayede son 5 yılda ortalama fiyat artışı yüzde 13 düzeyine çıktı.

Nvidia RTX A taşınabilir serisi tanıtıldı

20 sa. evvel eklendi

Ortalama fiyatların artmasının yanında oyunculara tedarik edilen ekran kartı sayısı da yıllık olarak yüzde 11 arttı. Yani hem satış sayıları artıyor hem de ortalama fiyatlar artıyor. Yılda ortalama 50 milyon yeni oyuncunun pazara giriş yaptığı söz ediliyor.

Oyuncu donanımları pazarının daima büyüdüğü aslında biliniyordu lakin Nvidia’nın açıklamaları sonrasında iddia edilenden de fazla ilginin olduğu anlaşılıyor. Nvidia’nın yanında elbette AMD ve yeni periyotta Intel de bu ilgiden faydalanacak.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Oyuncular Ampere mimarisini sevdi

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.