Nvidia RTX 30 LHR modellerin madencilik kilidi büsbütün kaldırıldı

Ekran kartı kesiminde yaşanan tedarik ve stok sorunları sebebiyle yaklaşık bir yıl evvel RTX 30 Lite Hash Rate (LHR) modellerini piyasaya süren Nvidia, oyunculardan sert yansılar alacak üzere gözüküyor. NiceHash QuickMiner‘ın geliştiricileri, neredeyse tüm RTX 30 LHR ekran kartlarında madencilik kilidinin büsbütün kaldırıldığını açıkladı.

Ekran kartı fiyatlarını etkileyebilir

Ekran kartlarının kazım performansının yüzde 50 oranında azaltılmasını sağlayan LHR algoritmasını birinci kıranlar ortasında yer alan NiceHash, 2021 yılının Ağustos ayında kartların kazım performansını yüzde 50’den yüzde 70’e kadar arttırmayı başarmıştı. Daha sonrasında LHR ekran kartları için enteresan bir formda yanlış şoför paylaşan Nvidia, kartların madencilik kilidinin açılmasına sebep olmuştu ancak süratli bir biçimde algoritmayı yeniledi.

Kripto gelirini açıklamayan Nvidia para cezasına çarptırıldı

2 sa. evvel eklendi

Ortadan geçen dokuz ayın akabinde RTX 3050 ve RTX 3080 12GB harici tüm RTX 30 LHR modellerin kazım kilidini kaldıran NiceHash geliştiricileri, LHR kilit açma özelliğinin Windows işletim sisteminde çalıştığını ve sırf DaggerHashimoto (Etash) algoritmasını desteklediğini söylüyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Oyunculara makus haber: Nvidia RTX 30 LHR kartların kilidi açıldı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.