Nvidia RTX 4000 serisi beklenenden daha erken gelebilir

GeForce RTX 4000 serisinden yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Evvelki jenerasyona kıyasla büyük bir performans artışı sunacak yeni ekran kartlarını bu yıl içerisinde piyasaya sürmeyi planlayan Nvidia, serinin tanıtım tarihini AMD’ye cevap vermek maksadıyla erkene alabilir.

Temmuz ayında duyurulabilir

Twitter üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan sağlam sızıntı kaynağı kopite7kimi, RTX 4000 serisinin yılın üçüncü çeyreğinin başlarında duyurabileceğini söyledi. Bununla birlikte GeForce RTX 20 Muhteşem serisinin 2 Temmuz 2019’da, birinci RTX 30 serisinin ise Eylül 2020’nin başlarında duyurulduğunu düşünürsek, Temmuz ayının başlarında yeni bir duyuru ile karşılaşabiliriz.

Oyunculara berbat haber: Nvidia RTX 30 LHR kartların kilidi açıldı

1 hf. evvel eklendi

Şirket tarafından şimdi resmi bir açıklama paylaşılmamış olsa da,  Ada Lovelace marisinin TSMC N4 süreç teknolojisine dayanması bekleniyor. Üretim sınırını Samsung’dan TSMC’ye geçirmeyi planlayan Nvidia, birinci olarak RTX 4090, RTX 4080 ve RTX 4070’den oluşan üst seviye modelleri, daha sonrasında ise uygun fiyatlı kartları piyasaya sürecek.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia RTX 4000 serisi beklenenden erken çıkış yapabilir

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.