Nvidia RTX A serisi profesyonel dizüstülere geliyor

Nvidia’nın masa üstü iş istasyonları için geliştirdiği Ampere tabanlı RTX A serisi hızlandırıcılar dizüstüler için de geliyor. 6 farklı RTX A serisi ekran kartı farklı maliyet seçeneklerinde profesyonellere sunulacak.

Nvidia RTX A serisi neler sunuyor?

Nvidia RTX A serisi asıl olarak RTX 3000 serisi ile tıpkı grafik çekirdeklerini paylaşıyor. Masa üstünde GDDR6X yerine ECC GDDR6 bellek kullanılıyordu. Taşınabilir tarafta ise ECC yer almıyor. Yani tek fark GDDR6 üzere görünüyor. Şimdi güç tüketimi konusunda bir açıklama yapılmadı.

Nvidia RTX A5500 tanıtıldı: İşte özellikleri

15 sa. evvel eklendi

Seride RTX A5500 amiral gemisi mahiyetinde. Çabucak altında ise RTX A4500 yer alıyor. 5888 CUDA çekirdeği olan kartta 16GB GDDR6 bellek mevcut. RTX A3000 ekran kartı 4096 CUDA çekirdeği ve 12GB GDDR6 bellek ile geliyor.

Firma bir de en alt düzeye eser yerleştirmiş. RTX A500 ekran kartı 2048 CUDA çekirdeği ve 4GB GDDR6 bellek ile geliyor. Turing tabanlı versiyonlarına nazaran fark atmış diyebiliriz. Yakın periyotta RTX A serisini dizüstü bilgisayarlarda görebileceğiz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia RTX A taşınabilir serisi tanıtıldı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.