Nvidia sertifikaları çalındı: Şoförlere dikkat!

Nvidia’nın sunucularına sızarak 1TB civarında data çalan siber saldırganlar yavaş yavaş heybeyi boşaltmaya başladı. Birinci etapta kullanıcı bilgileri ve Nvidia’nın farklı dallara yönelik tahlillerinin bilgileri ortaya saçılırken artık iş ciddiye bindi.

Uydurma Nvidia sertifikalarına dikkat!

Nvidia’nın fidye taleplerini kabul etmemesi ve üzerine sistemlerine sızarak çalınan dataları şifrelemeye çalışması saldırganları yeterlice sinirlendirmiş görünüyor. Nvidia şoförlerine ilişkin sertifikalar ziyanlı yazılım barındıran şoförler de kullanılıyor.

Nintendo, Switch Pro modeli üzerinde çalışıyor olabilir

4 gün evvel eklendi

Kimi güvenlik uzmanlarının verdiği bilgilere nazaran hali hazırda Nvidia şoförlerini imzalamakta kullanılan iki onay sertifikasının ziyanlı yazılımlara entegre edildiği belirtiliyor. Saldırganların bu ziyanlı yazılımları Windows işletim sistemine yepyeni şoför üzere gösterebileceği söz ediliyor. Her ne kadar sertifikaların müddeti bitmiş olsa da Windows platformunun bunları kabul ederek kurulmasına müsaade vermesi muhtemel. Bu bakımdan kullanıcıların Nvidia şoförlerini güncellerken sertifika denetimini yapması isteniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Uydurma Nvidia sertifikalarına dikkat

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.