Nvidia ve Samsung’dan sonra Microsoft da kaynak kodlarını çaldırdı

SolarWinds platformuna yönelik tedarik zinciri saldırısının akabinde teknoloji dünyasında yeni bir sofistike hücum daha yaşanıyor. Nvidia ve Samsung’a saldıran hacker kümesi bu defa Microsoft sunucularını maksat aldı.

Microsoft taarruza uğradı

Geçtiğimiz haftalarda teknoloji dünyasının iki devi Nvidia ve Samsung sunucularına sızan LAPSUS$ ismindeki küme bir türlü durdurulamıyor. Adeta gövde gösterisi yapar üzere artık de Microsoft’a sızdı.

Nvidia LHR kartların madencilik kilidi kaldırılabilir

3 hf. evvel eklendi

Takımın yaptığı paylaşım Bing ve Cortana platformlarına ilişkin kaynak kodlarının sızdırıldığını gösteriyor. Güvenliği her vakit ön planda tutan teknoloji devlerinin nasıl bu kadar kolay bir halde atağa uğradığı ise merak konusu.

Burada değerli bir nokta bize yardımcı olabilir çünkü takım anlaşıldığı kadarıyla teknoloji devlerinin eski çalışanlarını takımına katmak için bol para vadediyor. Böylelikle sistemlere nasıl sızılacağına dair bilgiler elde edebiliyor. Microsoft hali hazırda saldırıyı araştırıyor ve bahis ile ilgili ayrıntı vermedi.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Microsoft siber saldırııya uğradı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.