Nvidia’dan sürpriz: Intel ile görüşme halinde

Bugüne kadar yongalarının döküm basamağından iki tedarikçi ile çalışmaya ihtimam gösteren Nvidia, ana tedarikçi olarak TSMC’yi seçerken Samsung’u da ikinci tedarikçi olarak kullanıyordu. Artık Intel de listeye ekleniyor.

Nvidia ve Intel iş birliği

Nvidia işvereni Jensen Huang aktiflik açılışında yaptığı konuşmada tedarik zincirini daha sağlam hale getirmek açısından dökümcü seçeneklerini arttıracaklarını ve bu açıdan Intel ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

Nvidia RTX A taşınabilir serisi tanıtıldı

21 sa. evvel eklendi

Nvidia grafik teknolojilerinin ahengi açısından yeni modeller çıkmadan evvel esasen Intel ve AMD ile bilgi paylaşımı yapıyordu. Bu bakımdan birbirlerine yabancı değiller. Birebir vakitte da sıkı rakipler.

Bununla birlikte birden fazla dökümcü ile çalışmak farklı optimizasyonlar gerektirdiği için Nivida’nın ekstra kaynak ayırmasına neden oluyor. Bu da vakit zaman sürecin uzamasına yol açıyor. Başka taraftan Samsung ile olan iş birliği devam edecek mi bir açıklama yapılmadı.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia ve Intel yakınlaşması

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.